Ulusal cimnastikçiler yurda döndü

İspanya’nın Tarragona kentinde düzenlenen 2018 Akdeniz Oyunları’nda 9 madalyaya ulaşan artistik cimnastik ulusal kadro atletleri, İzmir’de coşkuyla karşılandı.

Ortalarında paralel aletinde altın, atlama masası ve yerde gümüş, genel tasnifte bronz madalyaya ulaşan Ahmet Lider, halkada altın madalya kazanan İbrahim Çolak, barfiks aletinde ikinci olan Ümit Şamiloğlu, atlama masasında bronz madalyaya ulaşan Ferhat Arıcan ile bayanlar yerde gümüş madalyayı boynuna takan Göksu Üçtaş Yüce’nin da yer aldığı cimnastikçiler ve antrenörlere, Adnan Menderes Havalimanı’nda davul zurnalı karşılama düzenlendi.

Karşılamada cimnastikçilerin aileleri, yakınları ve arkadaşlarının yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürü Nüammer Uslu da yer aldı. Uslu’nun atletlere çiçek verdiği karşılama sırasında Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da telefonala cimnastikçileri tebrik etti.

Nüammer Uslu, gazetecilere yaptığı açıklamada, cimnastik branşında öncelikle yapılan tesislerin akabinde atlet muvaffakiyetlerinin da art geriye geldiğini söyledi. Cimnastikte başarılı İzmirli atletlerin çokluğuna dikkati çeken Uslu, “Milli cimnastikçilerimiz Akdeniz Oyunları’nda da başarılı sonuçlara imza attılar. Hepsini tebrik ediyorum, bu muvaffakiyetlerinin devam edeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

Akdeniz Oyunları’nda Erkek Artistik Cimnastik Ulusal Grubu da grup sıralamasında ikinciliği elde etmişti.