İbrahim Çolak, Avrupa şampiyonu!

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda ulusal sportmen İbrahim Çolak, halka aletinde altın madalya kazandı.

Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda, ulusal atletlerden İbrahim Çolak, halka aletinde altın madalya, Ferhat Arıcan da kulplu beygir aletinde bronz madalya kazandı.

Olimpik Cimnastik Salonu’nda gerçekleştirilen tertibin son gününde, büyükler kategorisindeki atletler, alet finallerinde birinci sırada yer almak için yarıştı.

İbrahim Çolak altın madalya kazandı

Halka aletinde performansını sergileyen ulusal atlet İbrahim Çolak, 15 bin puanla Avrupa şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı.

Avusturya’dan Vinzenz Hoeck’in 14 bin 800 puanla gümüş, Ukrayna’dan Igor Radivilov’un 14 bin 766 puanla bronz madalya aldığı alette, ulusal sportmen Abdelrahman Elgamal da 14 bin 433 puanla dördüncü oldu.

Ferhat Arıcan bronz

Kulplu beygir aletinde de Türk cimnastikçi Ferhat Arıcan, heyetten 14 bin 433 puan toplayarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu alette, altın madalyayı 14 bin 556 puan toplayan Arnavutluk’tan Matvei Petrov kazanırken, Hırvatistan’dan Filip Ude 14 bin 533 puanla gümüş madalyaya uzandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tebrik etti

Müsabaka sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonla İbrahim Çolak’ı arayarak, tebrik etti. Erdoğan, “Tebrik ediyorum, gözlerinden öpüyorum. Muvaffakiyetlerinizin devamı diliyorum. Bundan sonrada sizlere dayanaklarımız devam edecek. Bu muvaffakiyetleri siz gösterdikçe, bizim vazifemiz daha da artacak” dedi.

İbrahim Çolak da verdikleri dayanaklardan ötürü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, “Ülkemizde düzenlenen şampiyonada altın madalya kazandığımız için çok memnunum. Omuz rahatsızlığım vardı. Dünya Şampiyonasından sonra birinci yarışmamdı. Benim için çok hoş geçti. Memnunum. Tıpkı vakitte bizi her vakit desteklediniz. Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, ulusal cimnastikçi İbrahim Çolak’ı tebrik etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda, halka aletinde altın madalya kazanan ulusal sportmen İbrahim Çolak’ı tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İbrahim Çolak tarih yazmaya devam ediyor. Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak bayrağımızı göndere çektiren İbrahim Çolak’ı tebrik ediyorum.” tabirlerini kullandı.