Ferhat Arıcan’ın azmi sakatlık dinlemedi

Yaklaşık 3 ay evvel sol elindeki kırık nedeniyle geçirdiği ameliyata karşın Akdeniz Oyunları’ndan madalya ile dönen ulusal cimnastikçi Ferhat Arıcan, inanınca her şeyin başarılabileceğini söyledi.

“Tekrar cimnastiğe dönebilmem mucizeydi”

Ferhat Arıcan, yaptığı açıklamada, artistik cimnastikte Akdeniz Oyunları’nda elde ettikleri 9 madalya ile hem Türkiye’yi madalya sıralamasında yükselttiklerini hem de Türk cimnastiği olarak bir bildiri verdiklerini söyledi. Artık rakiplerinin kendilerine çekinerek baktığını aktaran Ferhat Arıcan, şöyle konuştu: “Rakiplerimiz bizim olimpiyata gidebileceğimizi düşünüyor. Bu algıyı yaratabilmek çok kıymetli, bu algı bize bundan sonrası için daha büyük bir motivasyon kaynağı. Sol elimde kırık nedeniyle Akdeniz Oyunları öncesinde bir ameliyat geçirdim. Yaklaşık 3 ay evvel geçirdiğim ameliyata karşın tekrar cimnastiğe dönebilmem mucizeydi. Kendime inandım ve inanınca her şeyin başarılabileceğini gösterdim. Hekimlerim da bu kadar çabuk yarışımı beklemiyordu.”

Amaç Dünya Şampiyonası

Ferhat Arıcan, kendisine bu süreçte takviye olan herkese teşekkür ederek, “Akdeniz Oyunları’na gidebilir miyim’ sorusunu soruyorken oyunlardan madalyalarla döndüm.” dedi. Akdeniz Oyunları’nın bu yılki gaye yarışlarından biri olduğunu belirten Ferhat Arıcan, şunları kaydetti: “Bu hafta sonu Mersin’deki Dünya Kupası’ndan sonra Avrupa Şampiyonası’na gideceğiz, grup olarak orada finale kalmayı, kişiselde de en az 3-4 madalya hedefliyoruz. En büyük amacımız de Dünya Şampiyonası. Dünya Şampiyonası’nda ise artık olimpiyat seçmesi başlıyor, 2-3 yıldır çalıştığımız yer geldi. Dünya Şampiyonası’nda birinci 24’e girip, ekip olarak olimpiyatlara gitmeyi hedefliyoruz. Dünya Şampiyonası’nda geçen yıl finallere kalmayı başarmıştık, bunları madalyaya çevirmemiz lazım.”

2018 Akdeniz Oyunları’nda Türkiye’nin erkekler grup sıralamasında ikinci sırayı elde etmesine katkı veren Ferhat Arıcan atlama masasında da bronz madalya kazanmıştı.