Ayşe Begüm Onbaşı’ndan bronz madalya!

Portekiz’in Guimaraes kentinde düzenlenen Aerobik Cimnastik Yaş Kümeleri Dünya Şampiyonası’nda yarışan Manisa Büyükşehir Belediyespor’un altın kızı Ayşe Begüm Onbaşı, 15-17 yaş kümesi tek bayanlar kategorisinde dünya üçüncüsü olup bronz madalya kazanarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un atletleri katıldıkları milletlerarası müsabakalardan madalyalarla dönmeye devam ediyor. Portekiz’in Guimaraes kentinde düzenlenen Aerobik Cimnastik Yaş Kümeleri Dünya Şampiyonası’nda ulusal ekip ismine yarışan Manisa Büyükşehir Belediyespor’un şampiyon kızı Ayşe Begüm Onbaşı, 15-17 yaş kümesinde tek bayanlarda bronz madalya kazanarak dünya üçüncüsü olmayı başardı.

Manisa Büyükşehir Belediyespor İdare Şurası Üyesi Gökmen Aytaç, Ayşe Begüm Onbaşı’nın başarılarıyla gurur duyduklarını söyleyerek, “Portekiz’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Yaş Kümeleri Dünya Şampiyonası’nda şampiyon atletimiz Ayşe Begüm Onbaşı, bronz madalya kazanarak 15-17 yaş kümesinde tek bayanlar kategorisinde dünya üçüncüsü olmayı başardı. Şampiyon atletimiz ülkemizin ve Manisamızın gururu olmaya devam etti. Ayşe Begüm Onbaşı bizim şampiyon atletimiz. Ondan beklentilerimiz her vakit yüksek. Portekiz’de düzenlenen şampiyonada finallere kalarak bizim gururumuz oldu. Finalde ise dünya üçüncüsü olarak bizleri gururlandırdı. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Ayşe Begüm Onbaşı ile birlikte yarışa katılarak ülkemizi temsil eden tüm atletlerimizi da kutluyoruz” diye konuştu.