Türkiye, günü 12 madalya ile kapattı

Türk sportmenler, 18. Akdeniz Oyunları’nın 3. gün akşam seansında 6 madalya elde etti. Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesinden yapılan açıklamaya nazaran, İspanya’nın Tarragona kentinde düzenlenen tertibin 3. gün akşam seansındaki finaller tamamlandı.

Ayşegül Çakın oyunlar rekoru kırdı

Bayanlar 58 kilo kategorisinde uğraş eden ulusal halterci Ayşegül Çakın, silkmede kaldırdığı 114 kilo ile oyunlar rekoru kırarak altın, koparmada da 86 kilo ile bronz madalyaya ulaştı.

Bayanlarda ulusal yüzücülerden Viktoria Zeynep Güneş, 200 metre karışıkta 2.13.19’luk derecesiyle, 100 metre sırtüstünde de Ekaterina Avramova 1.01.16’lık vaktiyle gümüş madalya kazandı. Erkeklerde ise Berkay Ömer Öğretir, 100 metre kurbağalamada 1.00.95’lik müddetiyle bronz madalya kazandı.

Türkiye, günü 12 madalya ile kapattı

Artistik cimnastikte Ferhat Arıcan, Ahmet Başkan, Ümit Şamiloğlu, Sercan Demir ve İbrahim Çolak’tan oluşan erkek ulusal grubu, İspanya’nın akabinde 2. olarak gümüş madalya kazandı. Böylelikle Türkiye, cimnastikte memleketler arası alandaki birinci kadro madalyasını almayı başardı. Sabah seansında da 6 madalya kazanan Türkiye, böylelikle 3. günü 12 madalya ile tamamlamış oldu.