“Şampiyonada beklentim daha fazlaydı”

İspanya’nın Tarragona kentinde düzenlenen 2018 Akdeniz Oyunları’nda artistik cimnastikte yer hareketlerinde gümüş madalyaya uzanan Göksu Üçtaş Ulu, tertip için tüm güçlerini vererek çalıştıklarını ve emeklerinin karşılığını aldıklarını söyledi.

Akdeniz Oyunları’nda daha evvel 2009’da atlama masasında gümüş madalya elde eden Göksu Üçtaş Ulu, 2018 Akdeniz Oyunları’nda da yer hareketlerinde gümüş madalya kazandı.

“Çalıştık, çabaladık, emeğimizin karşılığını gördük”

Ağır bir periyottan geçtiklerini aktaran Göksu Üçtaş Ulu, bu süreçte hoş muvaffakiyetler elde ettiklerini söyledi. Akdeniz Oyunları’nda elde edilen muvaffakiyetin Türk cimnastiği için kıymetli olduğunu kaydeden Göksu, şöyle konuştu:

“Şampiyonada beklentim daha fazlaydı. Atlamada madalyayı ucu ucuna, kıl hissesi kaçırdım. Hoş bir deneyimdi, hoş bir müsabakaydı benim için. Hepimiz çok heyecanlıydık, hem erkeklerin hem bizim yarışmalarımızda. Kadro olduğumuz ve kendimizi bulduğumuz bir müsabakaydı. Tüm gücümüzü vererek çalıştık, çabaladık ve emeklerimizin karşılığını çok şükür gördük.”

Maksat 2020 Olimpiyatları

Göksu, bir dizi yarışın kendilerini beklediğini lisana getirerek evvel Mersin’de düzenlenecek Dünya Kupası daha sonra Avrupa Şampiyonası’nın değerine dikkati çekti.

Bu iki tertibin akabinde Dünya Şampiyonası olduğuna işaret eden Göksu, “Bu büyük maraton içinde 2020 Olimpiyat Oyunları için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.” dedi.

Göksu, cimnastikte hem erkeklerde hem de bayanlarda büyük ivme kazanıldığını belirterek, “Takım olarak birlikte hareket etmenin gereğini yerine getirdik. Dünya Şampiyonası’nda birinci 24’e girmek istiyoruz. Bu nedenle tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.